Правильно підібрана зубна паста – важлива умова здоров'я зубів та ясен, свіжого дихання та бездоганної білизни. Основне постачання емалі мінеральними речовинами йде через продукти харчування та воду, але чимала частина мінералів надходить у зуби при їх щоденному чищенні. Важливо звертати увагу на кількість мікроелементів, що містяться в пасті та різноманітність її мінерального складу.

1. Враховуйте рекомендації стоматологів
Численні «схвалення» і «рекомендації» часто є чимось іншим, як простий маркетинговий хід. Але існує також низка авторитетних організацій, довіряти рекомендаціям яких можна і потрібно.

2. Читайте етикетку
Більшість споживачів склад зубної пасти – це «китайська грамота» з незрозумілими словами. Але важливо розумітися на деяких компонентах:

- цукор руйнує емаль. Вибирайте пасту із сахарином або іншими підсолоджувачами (saccharin, sweetener).
- лаурилсульфат натрію (sodium lauryl sulfate SLS) – піноутворювач, що провокує появу виразок та мікроран у роті;
- карбонат кальцію та силікати (calcium carbonate, silicates) – абразив, небезпечний для витонченої та чутливої ​​емалі.
3. Вирішення конкретних стоматологічних проблем
Лікар стоматолог точно знає, яку зубну пасту вибрати саме вам з урахуванням наявних проблем і особливостей. Це може бути підвищена чутливість, схильність до карієсу, алергія на деякі компоненти та інші фактори.

4. Чутливі зуби
Підвищена чутливість може стати проблемою не лише під час прийому гарячої та холодної їжі чи напоїв, але й при чищенні зубів. У таких випадках важливо підбирати спеціальну зубну пасту, яка блокує дентинні канали та знижує чутливість.

5. Відбілювання
Відбілююча зубна паста в більшості випадків надає абразивну дію і допомагає видалити неглибокі плями або забруднення від кави, вина, фарбуючих продуктів та нікотину.

6. Натуральні компоненти
Питання, які зубні пасти безпечні і ефективніші – натуральні чи синтетичні, залишається досі відкритим. Люди схильні довіряти природним компонентам, які гарантують безпеку здоров'ю організму.