Міцелярна вода — це б'юті-продукт для зняття макіяжу та очищення обличчя від різних забруднень. В основному міцелярка виглядає як безбарвна рідина і не має запаху. Але деякі виробники все ж таки додають у цей б'юті-продукт приємну аромат.

Міцелярну воду варто застосовувати, якщо ви хочете м'яко очистити шкіру від макіяжу, підготувавши її до вмивання і подальшого догляду. Користуватися міцеляркою можна в будь-якому віці, тільки потрібно пам'ятати про особливості цього продукту, а також враховувати свій тип шкіри, рекомендації виробника та завдання, що виконуються конкретним продуктом.

Міцелярна вода ділиться на два основні види:

Перша підходить для всіх, може служити для професійного застосування візажистами при підготовці до make-up та використовуватися щодня як засіб для демакіяжу, видалення забруднень та вмивання. Зокрема, продукт призначається і для очей, повік і губ, дозволяючи знімати з них навіть водостійку косметику.

Також міцелярна вода випускається окремо для сухої, жирної, комбінованої та чутливої шкіри. Подібні засоби зазвичай містять у складі інгредієнти, що мають додатковий ефект, наприклад, що звужує пори і матує або зволожує і тонізує.

У продуктах для чутливої шкіри немає ароматів та дратівливих компонентів. Засіб має максимально м'яку структуру, завдяки чому вважається щадним і може використовуватися, навіть якщо є алергія на міцелярну воду. Але перед застосуванням все одно необхідно виключити реакцію на конкретний продукт, нанісши його невелику кількість на згин ліктя і поспостерігавши кілька годин, чи не з'явиться подразнення.

Як обрати міцелярну воду для обличчя?
Вибирати засіб потрібно, виходячи зі своїх потреб та особливостей шкіри. Віддавайте перевагу якісним продуктам, що пройшли дерматологічний контроль. Обов'язково вивчіть склад і опис, представлені виробником, почитайте відкликання на міцелярну воду і зверніть увагу на особливості засобу, у тому числі на те, чи потрібно змивати міцелярну воду.

Власницям нормальної шкіри без сухості, акне та надлишкового вироблення шкірного себуму цілком підійдуть продукти з ПЕГ. Така міцелярка допоможе швидко зняти макіяж і видалити забруднення, що скупчилися за день. Головне, пам'ятати, що засоби цієї категорії потребують змивання водою.

Для догляду за схильною до жирності шкірою краще звернути увагу на міцелярну воду зі складом, що включає так звану зелену хімію, тобто неіоногенні ПАР. Вони допомагають скорочувати вироблення шкірного сала і сприяють звуженню пор для більш гладкого та однорідного рельєфу обличчя. Така міцелярка не вимагає змивання, але після неї рекомендується використовувати тонік для повноцінної догляду та очищення.

При сухому і чутливому типі шкіри варто звернути увагу на категорію «зеленої хімії». Оптимальним варіантом стане міцелярна вода на основі полоксамерів. Це делікатні речовини, які потребують змивання. А якщо міцелярка містить ще й зволожуючі компоненти, вона допоможе підтримувати природний водяний баланс шкірного покриву, не допускаючи пересушування останнього. За допомогою такого засобу можна не лише знімати макіяж увечері, а й освіжати обличчя протягом дня. Після очищення чутливу та суху шкіру варто обробити зволожуючою сироваткою або флюїдом для додаткового зволоження та насичення киснем.