Сонцезахисні засоби — мабуть, недооцінені. Багато хто вважає, що їх потрібно наносити лише у весняно-літній сезон, коли активність сонця підвищується. Ця помилка може коштувати шкірі здоров'я та краси.

Багато хто досі не знає, що, незалежно від сезону та прогнозу погоди, нанесення сонцезахисного крему — крок, який не можна пропускати перед виходом на вулицю.

Що означає напис «SPF» на флаконі сонцезахисного засобу
SPF - це фактор захисту від сонця. Значення SPF вказує на рівень захисту від сонячних опіків, який забезпечується сонцезахисним засобом. Сонцезахисні креми виробляються у широкому діапазоні SPF.

Захист широкого спектру дії
У минулому більшість сонцезахисних кремів містили на етикетках лише інформацію про захист від UVB-променів, що викликають сонячні опіки, а не від UVA-променів, що викликають засмагу та передчасне старіння. Тепер, коли небезпека UVA добре відома, на етикетках сонцезахисних кремів широкого спектру дії надається чітка інформація про захист як від UVB-, так і від UVA-променів.

Креми з SPF 15 фільтрують 93% сонячних променів UVB, креми SPF 30 - 97%.

Як вибрати SPF
Щоб отримати максимальний захист від сонцезахисного крему, виберіть один із SPF не менше 15.

Якщо ви перебуваєте всередині приміщення і нечасто буваєте на сонці, можна використовувати сонцезахисний крем або косметичний продукт з SPF 15 або вище. Якщо ви проводите багато часу на відкритому повітрі, особливо в періоди найвищої активності сонця, потрібний водостійкий сонцезахисний крем SPF 30 або вище.

Якщо шкіра світла, може знадобитися вищий SPF - від 30 до 50.

SPF 15  ідеально підходить для щоденного короткочасного перебування на сонці, наприклад під час прогулянки з собакою або поїздки на роботу.

SPF 30 або вище необхідний для тривалого активного відпочинку, включаючи біг на довгі дистанції, піші прогулянки, плавання, а також для роботи на відкритому повітрі.

Які текстури сонцезахисних засобів бувають
Тип текстури сонцезахисного крему - це питання особистого вибору. Він може змінюватись в залежності від області тіла, яку потрібно захистити.

Формати сонцезахисного крему включають лосьйони, креми, гелі, мазі, тверді стики та спреї.

- Креми найкраще підходять для сухої шкіри на тілі та для обличчя загалом.
- Гелі хороші для ділянок з волоссям, таких як шкіра голови або чоловічі груди.
- Тверді стики добре використовувати навколо очей та губ.
- Спреї іноді віддають перевагу батькам, оскільки вони легко наносяться на дитячу шкіру.


Як підібрати відповідний сонцезахисний крем
Крок 1: Підберіть крем із трьома основними елементами

Щоб захистити шкіру від шкідливих сонячних променів, використовуйте сонцезахисний крем з наступними характеристиками:

- SPF 30 (або вище);
- захист широкого спектру (UVA/UVB);
- водостійкість.
Крок 2: Пам'ятайте про свій тип шкіри та інші її потреби

Схильна до акне, жирна та комбінована шкіра: ¦шукайте засіб з позначкою «некомедогенна» або «не закупорює пори» в текстурі флюїдів або лосьйонів.

Схильна до алергії шкіра: Уникайте сонцезахисного крему, що містить ароматизатор, парабени або оксибензон (бензофенон-2, бензофенон-3, діосибензон, мексенон, сулісобензон або сулісобензон натрію).

Навколо очей: Щоб запобігти попаданню сонцезахисного крему в очі, використовуйте сонцезахисну паличку навколо очей. Переконайтеся, що засіб має SPF 30 або вище, захист широкого спектру та має водостійкість.

Діти: використовуйте сонцезахисний крем, призначений для дітей. Більшість дитячих засобів містять оксид цинку та діоксид титану.

Суха шкіра: шукайте на етикетці слова «зволожуючий» або «суха шкіра».

Губи: бальзам для губ з SPF 30+ та захистом широкого спектру дії.

Скільки сонцезахисного крему потрібно використати
Щоб отримати повний захист широкого спектру, нанесіть у середньому 28г на все тіло. Це приблизно 1/10 частина 300-грамової пляшечки із засобом.

Дерматологи рекомендують використовувати сонцезахисний крем під час перебування на вулиці щодня, а не лише влітку. Тобто, якщо ви використовуєте сонцезахисний крем кожен день і в правильній кількості, пляшки не вистачить надовго.