Найкомфортніша для шкіри обличчя температура – від 10 до 25°С. "Мінус" за вікном у поєднанні з поривчастим вітром та мокрим снігом - вже серйозне випробування для шкіри. Додай до цього різкі перепади температур, коли ми заходимо з вулиці до квартири, пересушене опалювальними приладами повітря в приміщеннях — без грамотного догляду проблеми виникнуть гарантовано.

Коли шкіра зневоднена, рогові лусочки на її поверхні як би піднімаються і неправильно відбивають світло - колір обличчя стає сірим, тьмяним і неживим. Виникає відчуття стягнутості шкіри (особливо після вмивання), при використанні тоніка та крему шкіра пече та пече. З'являються осередки роздратування, червоні цятки. Знижується еластичність та пружність шкіри – як наслідок, з'являються зморшки. Всі ці прояви - сигнал SOS, що посилається шкірою: їй катастрофічно не вистачає вологи. Здавалося б, рішення очевидне: якщо шкіра суха, потрібен зволожуючий крем. Насправді, все не так просто.

Гідробаланс шкіри підтримується за рахунок надходження води зсередини (з кровоносної та лімфатичної систем) та подальшого утримання вологи в роговому шарі шкіри. Для того щоб цінна рідина не випаровувалась, на поверхні шкіри знаходиться спеціальна захисна плівка, так звана гідроліпідна мантія (вона утворюється зі шкірного сала, амінокислот та органічних солей). Ця плівка досить крихка - при контакті з миючими речовинами вона легко ушкоджується. І якщо ми регулярно застосовуємо невідповідні миючі засоби (наприклад, маючи чутливу шкіру, вмиваємо туалетним милом, гелем або пінкою), то регенераційні функції шкіри не спрацьовують і гідроліпідна мантія просто не встигає відновлюватися. Ми в буквальному значенні оголюємо свою шкіру. Не дивно, що під впливом агресивних зовнішніх факторів (яких узимку набагато більше, ніж у міжсезоння), шкіра починає почуватися некомфортно. У спробі виправити ситуацію ми рясно змащуємо обличчя кремом. Ось тут і криється камінь спотикання.

Правила очищення
Для сухої та зневодненої шкіри категорично не підходять тоніки на спиртовій основі. Найкращий варіант - молочко з м'якими рослинними емульгаторами та емолентами. Майте на увазі: молочко обов'язково потрібно змивати великою кількістю води. Вона не повинна бути надто теплою. Якщо на водопровідну воду ваша шкіра реагує почервонінням та роздратуванням, використовуйте м'якшу воду, очищену від шкідливих домішок (кип'ячену, фільтровану).

Грамотне зволоження
Останні тенденції у косметології – застосування для догляду за сухою чутливою та зневодненою шкірою спеціальних зволожуючих емульсій на натуральній основі. При нанесенні вони створюють на шкірі напівпроникну плівку, яка уповільнює втрату вологи, але не заважає дихати шкірі. Тим самим імітується поверхня здорового рогового шару, відновлюється ліпідний бар'єр – і поступово зовнішній вигляд та самопочуття шкіри покращуються. До складу такої косметики входять природний бджолиний віск, натуральні рослинні олії, тваринні жири та ін. Так, наприклад, полісахариди покращують колір обличчя, заспокоюють шкіру, покращують обмінні процеси у ній. Олії шипшини, таману, баобабу, сої, софори стимулюють процеси регенерації. А мононенасичені жири (масла ши, какао, кокоса, карите, горіхові) створюють свого роду бар'єр, не дозволяючи агресивним факторам довкілля завдавати шкоди шкірі.

Важливий нюанс: в холодну пору року не можна використовувати зволожуючі креми перед виходом на вулицю. В іншому випадку молекули води, що містяться в цих засобах, на морозі кристалізуються в крижинки, які додатково травмуватимуть шкіру. Є два варіанта. Або використовуйте зволожуючий засіб за годину-півтори до виходу на вулицю, або наносите гідратантний засіб на ніч, а вранці використовуйте більш поживний крем.

Обов'язково використовуйте двічі на тиждень живильні маски, що зволожують і регенерують.

Не забувайте і про шкіру тіла: взимку вона страждає від зневоднення не менше ніж шкіра обличчя. Вирішити цю проблему нескладно. По-перше, щодня змащуйте шкіру тіла живильним молочком або лосьйоном (руки обробляйте кремом після кожного миття). По-друге, раз на кілька днів проводите сеанси суперзволоження - приймайте ванни з домашнім молоком (не менше 1-1,5 л на ванну) або травами (любистком, чергою, ромашкою). Дуже корисні також ванни з морською сіллю. Проникаючи в серединний шар епідермісу, мінерали солі затримуються там і потім як би "тягнуть" на себе вологу зсередини - за рахунок цього шкіра стає добре зволоженою, гладкою та еластичною.

У шкірі зосереджено понад 30% водних запасів організму. Тому достатній рівень зволоженості шкіри – запорука її довгої молодості та краси.

Натуральний догляд – цілюща сила природи!
У Оrganic Мarket існують дієві рішення для будь-якої шкіри, в тому числі і для усунення "зимової" сухості. Для сухої від природи шкіри інтернет-магазин пропонує такі засоби:

 Revuele Освіжаючий експрес тонік для обличчя 250 мл 

очищає шкіру, при цьому захищаючи та пом'якшуючи її.

Herbal Care Очищаюча маска для обличчя Зелена Глина, 2 x 5 мл 

відновлює природний колір обличчя та жировий баланс. 

 

Farmona Professional Hydra Quest Мультирівневий крем для обличчя зволожуючий день/ніч 50 мл 

ефективно захищає суху шкіру від впливу несприятливих факторів протягом усього дня! Д ля жирної та комбінованої шкіри в зимовий період ідеально підходять такі косметичні продукти. 

 

Farmona Тонік, що очищає для обличчя 200 мл 

забезпечує багаторівневий захист шкіри і зміцнює стінки капілярів. 

 

Herbal Care Зволожуюча маска для обличчя Алое Віра 10 мл 

 наповнює шкіру енергією, насичує її корисними вітамінами та захищає від втрати вологи.

 

Herbal Care Нормалізуючий крем для обличчя Зелений чай 50 мл 

ефективно утримує вологу, запобігаючи старінню та зневодненню шкіри.