Історія стевії
У давнину індіанці з Бразилії та Парагваю використовували стевію в їжу. Додавали як підсолоджувач в різні чаї, в тому числі, медичні. Ще використовували для лікування опіків, коліків, печії, захворювань шлунково-кишкового тракту і нирок.
Згодом люди помітили, що від стевії поліпшується самопочуття, знижується вага, поліпшується кровотік, знижується ризик розвитку гіпертонії.
На початку 20 століття французькі вчені з медової трави виділили екстракти (стевіозиди і ребаудіозіди), які виявилися солодше цукру в сотні разів. При цьому вони ніяк не впливали на рівень глюкози в крові. Для людей, які страждають на цукровий діабет, стевія стала незамінним продуктом.

користь стевії
Медова трава має лікувальні властивості. У Green Leaf Сладкая Стевія не міститься вуглеводів, тому вона не містить калорій. Лікарі рекомендують її для збалансованої дієти при схудненні.
У складі стевії є два основних з'єднання - ребаудіозіди А і стевіозид. Саме вони надають траві солодкий смак з гірким присмаком.
Ще є багато стеролов і антиоксидантів (наприклад, кемпферол, флавоноїди, танін), які на 20 відсотків зменшують ризик розвитку раку підшлункової залози. Також стевія розширює судини, вони сприяють виведенню натрію з організму, тим самим знижуючи артеріальний давленіе.Кроме того, стевія усуває зростання бактерій в роті, яким приписується розвиток карієсу.

Калорійність на 100 грам 18 кКал
Білки 0 кКал
Жири 0 кКал
Вуглеводи 0,1 кКал


Шкода стевії
Стевія не рекомендується людям, які приймають ліки за зниження цукру в крові. Ще медова трава може викликати побічні ефекти при взаємодії з протигрибковими і протизапальними ліками, а також препаратами, які знижують холестерин. Тому перш, ніж вживатися стевію, варто проконсультуватися з терапевтом.
Крім цього, стевія як трава може викликати алергію. Тому якщо є індивідуальна непереносимість амброзії, чорнобривців, хризантем і маргариток, то, швидше за все, буде реакція і на стевію.

Застосування в медицині
Стевія цінна тим, що вона в десятки, а то і сотні разів солодше цукру, але при цьому не підвищує рівень цукру в крові.
- У стевії є ще хром, який допомагає засвоюватися цукру в крові. Попросту кажучи, стевія полегшує дію інсуліну. У стевії присутній селен, мідь, який прекрасно покращують стан шкіри. Є цинк, який має імуномодулюючу дію. Вітаміни групи В, С, Р

сування в медіцінеР оздоровлюють організм. Стевія - це трава, яка доведена. Вона може застосовуватися для діабетиків. В інших сахарозаменителях багато побічних ефектів. У стевії - навпаки, тільки позитивні. Найкраще стевію заварювати як чай. Таблетки не рекомендуються, тому що в них є добавки. Не можна захоплюватися стевією на голодний шлунок, тому що мозок буде сприймати цукрозамінник як цукор. І всерівно буде вироблятися інсулін, який в подальшому перетвориться в жир, - розповіла Олена Соломатіна, кандидат медичних наук.

Застосування в кулінарії

Стевію застосовують при виготовленні цукерок, морозива, йогуртів, жуйки і десертів. Подрібнені свіжі або сухе листя додають в чай, каву і безалкогольні напої. Іноді екстракт трави стевії додають в зубні пасти, мариновані продукти, соуси.
Стевія не боїться високої температури, тому використовується як натуральний підсолоджувач при приготуванні випічки і гарячих страв.

Як вибрати і зберігати
Стевія продається в різних видах - у вигляді порошку, гранул, таблеток, чаю і рідини. Наприклад, трава у вигляді порошку або рідини в 200 разів солодше цукру, ніж її цільні або сухе листя (вони солодше цукру всього в 10-40 разів). Крім того, рідка стевія може містити спирт, а порошкоподібна - інулін (рослинне волокно).
При виборі зверніть увагу на склад стевії. Переконайтеся, що перед вами 100% натуральний продукт. У складі не повинно бути глюкози (декстроза) та крохмалю (мальтодекстрин).
Термін придатності та умови зберігання вивчіть на упаковці. Зазвичай стевію зберігають в темному місці, без попадання сонячних променів. Середній термін придатності - від 3 років з дати виготовлення.https://organic-market.com.ua/steviya-sladkaya/